Centralny odkurzacz – na jakiej zasadzie działa i z czego jest złożony?

Całość systemu centralnego odkurzania tworzą następujące części składowe:

  • jednostka centralna, czyli po prostu odkurzacz, którego montaż na stałe instaluje go w określonej przestrzeni gospodarczej, takiej jak piwnica, garaż czy strych;
  •  
  • system instalacji rur ssących PCV, wmontowany w podłogę lub ściany tak, aby połączyć centralny odkurzacz z gniazdami ssącymi;
  •  
  • zestaw w pełni kompatybilnych z elastycznym wężem akcesoriów wspomagających sprzątanie, dzięki którym można wygodnie i bez trudu odkurzać różnorakie powierzchnie podłogowe, a także firany, ściany oraz meble.

Odkurzanie zaczyna się od podłączenia węża do danego gniazda ssącego, po czym centralny odkurzacz zostaje włączony. Kurz i różnego rodzaju zanieczyszczenia ulegają wessaniu, dzięki czemu następuje ich przeniesienie przez rury z tworzywa sztucznego aż do jednostki centralnej, gdzie kurz pozostaje w pojemniku. Powietrze natomiast, po procesie oczyszczenia filtrowego, wypuszczane jest na zewnątrz obiektu.

Jakie są główne zalety centralnego systemu odkurzania?

Moc
Wszystkie jednostki centralne charakteryzują się ogromną siłą ssącą, co jest oczywistym walorem. Można ją dowolnie regulować w każdej chwili, aby uczynić sprzątanie w pełni komfortowym. W ten sposób mogą Państwo w dowolnym momencie dopasować ustawienia odkurzacza do bieżącego zapotrzebowania.


Dyskrecja
Oferowane przez nas systemy składają się z odkurzaczy centralnych uważanych za jedne z najcichszych na rynku. Co jeszcze bardziej istotne, każda końcówka ssąca została zaprojektowana w taki sposób, aby redukować hałas do minimum. Wszystko po to, aby nie zakłócać Państwu spokoju domowego zacisza.


Higiena
System centralnego odkurzania to świetne rozwiązanie dla alergików i nie tylko. Pozwala bowiem całkowicie pozbyć się cząsteczek kurzu, pyłków i roztoczy z pomieszczeń. Dzięki niemu można swobodnie oddychać w domu, nie obawiając się o zdrowie swojej rodziny.


Kontrola
Każdy oferowany przez nas wąż posiada na rękojeści włącznik z funkcją „Power Control”, dzięki której można ustawić wybrane parametry jednostki centralnej. Takie ustawienia jak moc ssąca odkurzacza podczas sprzątania mogą być regulowane w dowolnej chwili.


Funkcjonalność
Centralny odkurzacz pozwala uniknąć zniszczenia mebli, wyrwanych gniazdek elektrycznych z wystającymi przewodami czy odbić na lakierze samochodowym. W przypadku stosowania tradycyjnego odkurzacza, są to dość powszechne problemy.


Komfort
Czy podczas zamiatania podłogi zdarzyło się Państwu pomyśleć o wmieceniu śmieci pod dywan? Z automatyczną szufelką jest to możliwe. Po uruchomieniu jej stopą, śmieci umieszczone pod szafką znikną bez śladu.Odkurzacze centralne w ofercie naszej firmy

Oferując Państwu odkurzacze centralne o najwyższym standardzie, jesteśmy w stanie zapewnić najdłuższy na rynku okres gwarancji. Jeśli będziecie Państwo niezadowoleni z funkcjonowania produktu, zawsze możecie go bez problemu zwrócić. Nasze odkurzacze cechuje moc, nowoczesność i niezawodność, a także komfort użytku. Dysponujemy odkurzaczami centralnymi wiodących na rynku marek, takich jak Drainvac, Variovac czy Aspilusa. Nasza oferta dzieli się na dwie główne grupy:

Odkurzacze domowe - centralny system odkurzania to świetna innowacja dla każdego gospodarstwa domowego. Jego montaż jest szybki i sprawny w nowo powstających apartamentach czy domach, jak również i w tych istniejących już od lat. Co więcej, montaż systemu centralnego nie sprawia problemu także w mieszkaniach.

Odkurzacze komercyjne - nasza oferta to także dobór i instalacja jednostek komercyjnych o najwyższym standardzie. Są one przystosowane pod obiekty o powierzchni przewyższającej 800 m2. Nie posiadają one szczotek węglowych, a więc mogą wykonywać ciągłą pracę. Charakteryzują się ogromną mocą ssącą, która umożliwia sprzątanie aż do 9 operatorów w tym samym czasie. Jednostki takie stosuje się w dużych obiektach każdego rodzaju, np. w hotelach, dużych domach mieszkalnych, szpitalach, biurowcach, szkołach, kościołach czy fabrykach.

Nasza oferta obejmuje także szeroką gamę akcesoriów do sprzątania, szufelek automatycznych i gniazd ssących. Jako że mamy swoją siedzibę w Czeladzi, głównym obszarem, na którym oferujemy montaż centralnego systemu odkurzania, jest Śląsk. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem oraz do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań.

Skontaktuj się z nami telefonicznie: 519 588 944 lub pocztą elektroniczną: biuro@centralnyodkurzacz.eu Copyrights © 2012-2024 CentralnyOdkurzacz.eu